Ballagási ünnepség

2016.06.06.

A Kossuth Lajos Általános Iskola 2016. június 10-én, pénteken tartja a búcsúzó 8.-osok ballagási ünnepségét.

A ballagókat 15:45-re várjuk, az utolsó osztályfőnöki órájuk 16:00-kor kezdődik. 16:40-16:55-ig adhatják át Önök, illetve vendégeik a virágokat. Az iskola főbejáratán csak ebben az időpontban közlekedhetnek. Ekkor van lehetőség fotózásra is, ezen kívül fényképezni annak az osztályonként öt szülőnek van lehetősége, akik ebből a célból előzetesen leadták igényüket! Ezt követően, kérjük, hagyják el az épületet! 17:00-kor kezdődik a ballagás. A nyolcadikosok végigjárják az alsós és felsős tantermeket, elbúcsúznak diáktársaiktól, pedagógusaiktól. A Nyomdász utcai kapun lépnek ki az utcára, majd az iskola előtti járdán vonulnak végig, s a nagykapun ballagnak le az udvarra. Ez idő alatt ugyancsak átadhatják a virágokat. Az ünnepség az udvaron folytatódik, illetve itt is ér véget.

Eső esetén a tornateremben tartjuk az ünnepséget, Önök és vendégeik a Nyomdász utcai kapun léphetnek be.

Iskolánkban évtizedek óta ez a rendje a ballagásnak. Kérjük Önöket, hogy minderről tájékoztassák meghívott vendégeiket is! Mindannyiunknak fontos ünnep a ballagás, nem szeretnénk elrontani ennek a meghitt búcsúzásnak a hangulatát felesleges vitatkozással, ami sokszor a tájékozatlanságból fakad.

Tisztelettel várjuk Önöket a ballagási ünnepségünkre!

Rákoskert, 2016. június 6.

Iskolavezetőség

ÉRTESÍTŐ (PDF)

Copyright © 2019 Kossuth Lajos Általános Iskola | Budapest, XVII. kerület.