Környezetvédelmi vetélkedők

2017.03.29.

Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

Örökös ÖKO-iskola lévén évről évre részt veszünk környezetvédelmi vetélkedőkön.

Így van ez ebben a tanévben is. Nem is olyan rég volt a kerületi Kaán Károly verseny.

Ezen Tóth Balázs 6.b osztályos tanuló 6. helyet ért el.

Közben két csapatversenyen dolgoztak gyermekeink már november óta.

Az elsőn, a Sajó Károly Kárpát-medencei környezetvédelmi versenyen két csapatunk vett részt. A házi forduló után a 7.c osztály tanulói március 22-én a budapesti területi döntőn 5. helyezettek lettek.

A csapat tagjai: Tószegi Tamás, Bánhegyi Ádám, Vincze Attila. Feladatuk sokrétű volt: plakátot kellett készíteniük, diavetítést összeállítani adott témában, s előadni azt, illetve írásbeli feladatot is meg kellett oldaniuk.

A diavetítés alább megtekinthető.

Dia (PPTX)

A másik csapatversenyen 2 osztályból vettek részt gyerekek. E verseny a Víz, tiszta víz Bisel internetes országos vetélkedő volt.

A 8.c osztály csapatát: Hóvári dénes, Balog O. Bence, Brozsek Bence és Varga Balázs alkotta.

Az 5.c osztályból Medgyesi Bernadett, Ott Rebeka, Kaplár-Fehér Zsombor és Mészáros Anna Júlia versenyzett. Két internetes feladatsor után adott vizes témában videófelvételt kellett készíteniük. Mind a két csapat munkája megtekinthető a youtube-on a Víz, tiszta víz … felvételek között. (Több mint 80 csapattal versenyeztek az országból.)

Mindannyiuk munkáját dicséret illeti.

Köszönetünket fejezzük ki azon szülőknek, akik a felkészülést, illetve a versenyen való megjelenést segítették:

a csapatok, s Ladányi Marianna felkészítő tanár

EMLÉKLAP (Sajó) | EMLÉKLAP (Kagylók) | EMLÉKLAP (Sapat)