Olimpikonok Délutánja: Szilágyi Áron

2017.05.17.

2016. november 29-én Olimpikonok Délutánja címmel egy rendezvénysorozat vette kezdetét a iskolánkban.

Az ötállomásos sorozat megálmodójának, Hamar Pál testnevelő tanárnak a célja az volt, hogy a Riói Olimpiai Játékokon és a Paralimpián résztvevő sportolókkal testközelből is találkozhassanak az iskola tanulói. Az eddigi vendégek között szerepelt Molnár Péter kajakozó, Osváth Richárd kerekesszékes vívó, Kovács Zsófia tornász és Tóth Krisztián cselgáncsozó.

2017. május 12-én pénteken a kétszeres olimpiai bajnok, világ- és Európa-bajnok kardvívó Szilágyi Áron volt az iskola vendége. A Riói élmények mellett szóba kerültek a gyermekkori emlékek, az érzés, amikor először játszották el tiszteletére a magyar himnuszt. A diákok kellő magabiztossággal tették fel kérdéseiket vendégünknek. A kérdéseket követően a gyerekek megtanulhatták a világ jelenlegi egyik legsikeresebb kardvívójától a vívás alaplépéseit. Végül senki sem távozott üres kézzel, mivel mindenkinek sikerült egy-egy aláírást szerezni, vagy közös fényképet készíteni a Bajnokkal.

KÉPGALÉRIA | SAJTÓMEGJELENÉS/VIDEÓ (digisport.hu)

Copyright © 2018 Kossuth Lajos Általános Iskola | Budapest, XVII. kerület.