A Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat XVII. Kerületi Tagintézménye iskolapszichológusi ellátásról szóló tájékoztatója

2020.03.20.

A kerület óvoda-és iskolapszichológus koordinátoraként szeretném biztosítani arról, hogy a kialakult rendkívüli helyzetben az iskolapszichológusi ellátást digitális módon a továbbiakban is biztosítjuk. Az iskolapszichológust foglalkoztató intézményekben a pszichológiai megsegítés az intézményekkel egyeztetett módon történik, illetve folytatódik. Azokban az intézményekben, ahol iskolapszichológus nem működik, e-mailes vagy telefonos egyeztetést követően a pszichológiai megsegítést biztosítani tudom.

Amiben iskolapszichológus kollégáimmal segíthetünk:

- a korona vírussal kapcsolatos szorongás enyhítése segítő beszélgetés útján

- információközlés, támogatás az otthontanulás témájában (gyakorlati megvalósulás, esetleges buktatók, feszültségek, hasznos tippek)

- az otthon tartózkodás, bezártság által keletkezett feszültségek enyhítése, az átkeretezés lehetőségei

- pedagógusok támogatása (pl. digitális munkamódra való átállás nehézségei) pszichés támogatás nyújtása egyéni igények szerint

- megkezdett iskolapszichológiai támogatások online térben való folytatási lehetőségének biztosítása

Hogyan segítünk?

- telefonos, e-mailes kapcsolattartás útján

- szakmai segítő anyagok megküldésével

- digitális eszközök használatával (igény szerint pl. Skype, Zoom, Messenger)

Boricsné Beliczki Ildikó

óvoda-és iskola szakpszichológus éskoordinátor

Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat 17.kerületi Tagintézménye

e-mail: boricsne.beliczki.ildiko.17@pmsz.hu

Copyright © 2020 Kossuth Lajos Általános Iskola | Budapest, XVII. kerület.